Okulumuzda Kalite Semineri Verildi

Okulumuzda Kalite Semineri Verildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kalite  Koordinatörü Öğr. Gör. Bahar Çelik tarafından Gediz  MYO’da seminer verildi

 Gediz MYO akademik ve idari personeline Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kalite Komisyonu üyesi ve  Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Bahar Çelik tarafından ‘Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemi’ konulu seminer verildi.

Yapılan sunumda Yükseköğretim kurumlarında eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile idarî hizmetlerinin iç ve dış kalite güvencesi, akreditasyon süreçleri ve bağımsız dış değerlendirme kurumlarının yetkilendirilmesi süreçlerini ve bu kapsamda tanımlanan görev, yetki ve sorumluluklara ilişkin esasların düzenlendiği Yükseköğretim Kalite Güvencesi hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kalite Komisyonu’nun faaliyetleri,  stratejik planı ve hedefleri doğrultusunda, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idarî hizmetlerinin değerlendirilmesi ve kalitesinin geliştirilmesi ile ilgili meslek yüksekokulumuzun iç ve dış kalite güvence sistemini kurarak, kurumsal göstergeleri tespit etmek ve bu kapsamda yapılacak çalışmaları Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda yürüterek, uygun hale getirmek için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

            Gediz MYO Müdürü Öğr.Gör. Fethullah Karamete tarafından,  Öğr. Gör. Bahar Çelik’e teşekkür belgesi verilerek program sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, Çarşamba