Bankacılık Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Bankacılık Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

GEDİZ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA

“FİNANSAL KARİYER VE DİGİTAL BANKACILIK”

KONULU BANKACILIK EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

            Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz MYO’ da 07 Aralık 2018 Perşembe günü 311 numaralı salonda “Bankacılık ve Sigortacılık” bölümünde okuyan 1.sınıf ve 2.sınıf öğrencilerinin katıldığı “Finansal Kariyer ve Digital Bankacılığı“ konulu seminer düzenlendi.  “Finansal kariyer ve digital bankacılığı“ başlığı altında “Teknoloji ve İşlem Bankacılığı’nda İnovasyon,  Perakende Bankacılıkta Yılın Teknoloji Projesi, Mobil Bankacılıkta İnovasyon, Sosyal Medya Kullanımında İnovasyon ve Finansal kariyer basamakları“ konusunda bankacılık semineri düzenlenmiştir.  Öğretim Görevlisi Gökhan DAĞILGAN tarafından düzenlenen seminerde konuşmacı olarak katılan Denizbank Gediz Şubesi Müdürü İsmail BORAN ve Gediz Meslek Yüksekokulu mezunlarından şu anda Deniz bank Gediz Şubesinde Portföy Yönetici olarak çalışan Mehmet ÇIRAK’da hazır bulundu.

            İsmail BORAN, “DenizBank olarak, ‘Hayat Deniz’de Güzel’ mottomuzla paralel şekilde, her zaman için müşterilerimizin gerçek ihtiyaçlarına odaklanıyor, bu ihtiyaçlara en hızlı şekilde cevap vermek üzere varlık gösteriyoruz. Mobil ve dijital platformların insan hayatını kolaylaştıran nimetleri ve bu alanda hızla değişen trendler, ürün ve hizmet yelpazemizi şekillendirmek, müşterilerimizin hayatına daha fazla değer katmak konusunda Bankamızın yol haritasını belirliyor. Zira teknolojideki her yenilik ile müşterilerimizin beklentilerinin de bankacılık işlemlerini daha kolay, güvenli ve vakit kaybetmeden gerçekleştirmek üzere değiştiğini gözlemliyoruz. Dolayısıyla son yıllarda iş süreçlerimizi, gelişen teknoloji ile değişen müşteri beklentileri arasındaki ilişkiyi analiz ederek, doğru çözüm önerilerini geliştirmek suretiyle kurguladık. Bunun neticesinde Şubeniz Facebook’ta, fastPay, Twitter’dan kredi başvurusu alma gibi pek çok önemli projeyi hayata geçirdik. Haziran ayı itibariyle MobilDeniz uygulamamızı, kullanıcı deneyimi açısından kolaylık yaratacak şekilde yeniledik. Kısacası tüm yol haritamızı, müşterilerimizin mobil ve dijital dünyanın nimetlerinden daha rahat faydalanması vizyonuyla şekillendirdik. Bugün geldiğimiz noktada, tüm bu çalışmalarımız ile Bankamızın adını iki itibarlı küresel ödül organizasyonuna yazdırmanın gururunu yaşıyoruz. Sektörde imza attığımız ‘ilk’ler ile bundan sonraki dönemde de uluslararası arenada nice ödülü Bankamıza kazandırmayı arzu ediyoruz” dedi.

 Son olarak soru-cevap kısmında öğrencilerin mezun olduktan sonra bankacılık sektöründen neler yapmamız gerekmekte?, hangi belgeleri almamız gerekmekte?, nasıl çalışmamız gerekir?, sektörün geleceği nedir? İşe alım süreçlerinde bizden istenenler nelerdir? şeklindeki sorulara cevaplar verildi. Mezunlarımızdan Mehmet ÇIRAK’ bey de kariyeri hakkında katılımcı arkadaşlara deneyimlerinden bahsetti.  

Denizbank Müdürü İsmail BORAN’ a okulumuzun talebine gösterdiği olumlu yaklaşım ve gerçekleştirdiği sunum için Öğretim Görevlisi Gökhan DAĞILGAN tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

            Denizbank Müdürü İsmail BORAN öğrencilere yaptığı teşekkür konuşmasında üniversite öğrencileriyle ve diğer bir anlamda gelecekteki meslektaşlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımlarından dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Son Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, Pazartesi