Gediz Meslek Yüksekokulu’nda Coşkulu Mezuniyet Töreni

Gediz Meslek Yüksekokulu’nda Coşkulu Mezuniyet Töreni

    Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile birlikte toplam 393 öğrenci kep giydi. Gediz Meslek Yüksekokulu'nun 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet törenine Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ÇEKİRDEKÇİ, Gediz Belediye Başkanı Muharrem AKÇADURAK,  Gediz Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr.Gör.Fethullah KARAMETE, Gediz Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör.Sinan DARCAN, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Binbaşı İsmail SERT, İlçe Emniyet Müdürü Barış TOSUN, İlçe Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih AYDIN, Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt Müdürü Songül KORKMAZ, vatandaşlar, öğrenciler ve velileri katıldı.

   Törenin açılış konuşmasını yapan, Gediz Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör.Sinan DARCAN, öğrencilere kahraman bir milletin torunları olduklarını unutmamalarını,  doğruluk ve dürüstlükten ayrılmayan  vatansever bireyler olarak  bundan sonraki yaşamlarında  başarılar diledi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ÇEKİRDEKÇİ,  konuşmasında öğrencilere sorgulayan, düşünen, kültürüne ve iş ahlakına saygılı bireyler olarak yaşamalarını ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Konuşmanın bitiminde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ÇEKİRDEKÇİ, Gediz Belediye Başkanı Muharrem AKÇADURAK,  Gediz Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr.Gör.Fethullah KARAMETE, Gediz Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör.Sinan DARCAN, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Binbaşı İsmail SERT, İlçe Emniyet Müdürü Barış TOSUN, İlçe Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih AYDIN, Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt Müdürü Songül KORKMAZ, programlarını başarıyla tamamlayan program birincisi öğrencileri tebrik ederek,  başarı belgelerini takdim ettiler. Gediz Meslek Yüksekokulu Müdür yardımcısı Öğr.Gör.Hasbiye Dizman KOSGEB belgesi alamaya hak kazanan öğrenciler adına bir öğrenciye belgesini takdim ettikten sonra Gediz Meslek Yüksekokulu Müdür yardımcısı Gökhan Dağılgan futbol turnuvası  birincisi takıma, madalyalarını ve   kupalarını verdi. 

   Gediz Sağlık Hizmetleri Müdürü Öğr.Gör.Sinan DARCAN’IN Sağlık Hizmetleri MYO öğrencilerinin yemin törenini yaptırmasından sonra öğrenciler kep atmak için tören alanına çıktı. Öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutlarken, bazı öğrenci velileri duygulanarak gözyaşlarına hâkim olamadı. Daha sonra tören,  geleneksel mezuniyet pilavı ve ayran ikram edilmesiyle sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, Cumartesi