Mezuniyet Mesajı

Mezuniyet Mesajı

Gediz Meslek Yüksekokulundan başarıyla mezun olan Sevgili Gençler,

Gediz Meslek Yüksekokulu, 27 yıllık tarihiyle artık köklü denebilecek konuma gelmiş bir okuldur. Bugüne kadar verdiği binlerce mezun öğrencisinin arasına bugün sizler de katılıyorsunuz. Bu vesileyle her birinizi tek tek tebrik ediyorum.

2019 – 2020 dönemi mezunları olarak sizler bu okulun unutulmayacak mezunları olacaksınız. Zira dünyaca zorlu bir pandemiden geçiyoruz ve sizler de unutulmaz 2020 yılı mezunları olacaksınız. Bu sürecin bir cilvesi olarak sizlere bir mezuniyet töreni yapamamanın üzüntüsü içerisindeyiz.

İş hayatı, meşakkatlerle dolu bir yoldur. Bu yolda hepiniz çeşitli problemlerle karşılaşacaksınız, bu kaçınılmaz. Hayatın bu zorlu yolculuğunda önünüze çıkan problemlere karşı ne kadar sabırlı ve sorun çözme odaklı davranırsanız o kadar başarılı olursunuz. Bununla birlikte işinizi, insanları, çalıştığınız yeri karşılıksız sevmeye çalışın. Bir de sevgili gençler, yaşadığınız hiçbir şeyden pişmanlık duymayın. Hata ve yanlışlarınızı bile birer kazanım olarak görün ve dersler çıkartın.

Evet, sevgili gençler, artık öğretim hayatınız tamamlanmış görünüyor. Ama eğitimin her yaşta ve her koşulda olduğunu unutmayın ve öğrenmekten vazgeçmeyin. Bilişimden uzak kalmayın. Ben buradan size ve sizleri yetiştiren büyüklerinize tebriklerimi sunuyorum. Mezuniyetlerinizin hepiniz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler, bu bayrak yarışında sizden sonrakilere yol gösterici olabilmek ve hayatlarına dokunabilmek için burada görevimizin başında olmaya devam edeceğiz. İlerde okulunuzu ziyaret etmek isterseniz sizi ağırlamaktan büyük sevinç duyarız.

Hepinizi Allaha emanet ediyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Son Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, Perşembe