Gediz Myo, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı.

Gediz Myo, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı.

İlçemizde 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü etkinlikleri kapsamında Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Cumhuriyet Başsavcısı Elif Sümeyye Madanoğlu, Gediz Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr.Üyesi Mustafa Kavasoğlu, Gediz Sağlık Hizmetleri MYO Müd.Yrd.Öğr. Gör. Melike Pehlivan, İlçe Jandarma Komutan Jan. Teğmen Yaşar Türker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Bozcayüce,Gediz protokolü ve vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi.

Ellerinde Tük bayraklarıyla yaşlısından gencine Cumhuriyet Caddesi Belediye Meydanında toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını bir kez daha gösterdi.Saat 20:00 de Protokol, Şehit Yakınları, Gaziler ve STK Üyelerinin demokrasi nöbeti ile başlayan program, Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak dualar edildi.

Program; Gediz Belediyesi önündeki led ekrandan 15 Temmuz belgeseli, slayt gösterisi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının yayınlanmasıyla devam etti.Gediz Belediyesi tarafından alanda bekleyen vatandaşlara helva ve tarhana çorbası ikram edilmesi ve 15 Temmuz Darbe girişiminin bir sembolü haline gelen ve darbe girişiminin kırılma anı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davet ediş saati olan saat 00:13'de ilçenin tüm camilerinden sela okunmasıyla saat 04:30 a kadar Demokrasi nöbeti devam etti.

Son Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, Cuma