Gediz Meslek Yüksekokulu Risk Değerlendirme Metodolojileri Eğitimine Katıldı

Gediz Meslek Yüksekokulu Risk Değerlendirme Metodolojileri Eğitimine Katıldı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) tarafından yürütülen "Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP)" kapsamında "Bir Günlük Risk Değerlendirme Metodolojileri Eğitimi" Kütahya ili merkezinde bulunan Gülümser Hatun Termal Spa Otel'de 10 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşmiştir. Söz konusu eğitime Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yetkilileri, Üniversitemiz Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Gediz MYO İSG, Hisarcık MYO İSG, Pazarlar MYO İSG Bölümleri bünyesinde görev alan akademik personel ve eğitim gören 120 öğrenci katılmıştır. 

Gediz Meslek Yüksekokulu’ nu DPÜ İSG Uygulama Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı olan aynı zamanda Gediz MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr. Grv. Fethullah KARAMETE, Gediz MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Grv. Melahat AYDINER, İSG Program Danışmanı Dr. Öğr. Grv. Gencer SARIOĞLU, İSG Programında görevli, Öğr Grv. Nihal YİĞİT ERTAŞ, Öğr. Grv. Nemra KANLI ve 30 İSG Program öğrencisi temsil etmiştir. 

İSGGM ve MİSGEP tanıtımının yapılmasıyla başlayan program; risk değerlendirme temel kavram ve tanımları, 5 temel adımda risk değerlendirmesi, risk değerlendirme metodoloji çeşitleri, iş emniyet analizinin tanıtımı konularına ait sunumlarla devam etti. Verilen eğitimin sonunda grup atölye uygulaması yapılarak interaktif bir çalışma olanağı sunuldu. Katılımcılara MİSGEP tarafından hediyeler verilerek hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2022, Perşembe